Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Bu Gizlilik Politikası, www.itibarim.com internet sitesi üzerinde yer alan kişisel bilgilerin kullanımına yönelik esasları açıklamaktadır. İşbu Gizlilik Sözleşmesi, itibarim.com internet sitesine kayıtlı tüm kullanıcılar için geçerli olup, itibarim.com internet sitesi üzerinde ve sunucularında kayıtlı tüm kullanıcılara ait kişisel bilgilerin, hangi amaçlarla toplanabileceği, kullanılabileceği ve hangi şartlarla paylaşılabileceğine ait kuralları düzenlemektedir.

Kişisel bilgiler, kullanıcılara ait kişi adı ve soyadı, ikametgah adresi, elektronik posta adresi ve telefon numaraları gibi internet sitesine üye olarak siteyi kullanmaya devam eden kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ihtiva etmektedir.

itibarim.com internet sitesi üzerinde, siteye üye kullanıcılar tarafından itibarim.com sunucularına gönderilen her türlü kişisel bilgi, öncelikle internet sitesine kayıtlı kullanıcıların siteyi güvenli bir şekilde kullanmaları için her türlü üst düzey güvenlik önlemleri alınarak saklanmaktadır.  İnternet sitesine üye kullanıcılara ait kişisel bilgiler, internet sitesine işlevsellik sağlamak, müşteri profilinin belirlenmesi, sitenin kullanılması ile ilgili kişisel deneyimlerin geliştirilmesi, internet sitesinin reklam politikalarıyla ilgili portföyün saptanması, müşteri desteği ve yardım prosedürleriyle ilgili olarak dönüş yapılması ve yasal yükümlülüklere uymak için kullanılmaktadır.

itibarim.com internet sitesini kullanırken bulunmakta olduğunuz lokasyona ait bilgiler, yalnızca bilgisayarınız veya mobil cihazınız üzerinden bu duruma izin verdiğiniz durumlarda istatistiki bilgi olarak tutulmaktadır.

itibarim.com internet sitesi, kullanım politikası gereği olarak kullanıcılarına ait kişisel bilgileri satmak, kiralamak, veya doğrudan pazarlama amaçlı olarak benzer hiçbir paylaşıma tabi tutmamaktadır. Ancak, internet sitesine ait  istatistiki verilerin tutulması ve raporlama, kalite ve güvenlik testleri, ödeme işleme fonksiyonları, teknik ve müşteri desteği gibi amaçlarla ilgili hizmetlerin gerçekleştirilmesi gibi sınırlı bazı hallerde kişisel bilgilerinizin kullanılması mümkün olabilmektedir.

itibarim.com internet sitesinin ve bağlı bulunduğu firmanın, ya da bunlara ait önemli ölçüde varlıklarının devri veya satın alınması halinde işbu Gizlilik Politikası uyarınca burada açıklanan kişisel bilgilere ilişkin hak ve yükümlülükler de devir alanca üstlenilecektir.

itibarim.com internet sitesine ait adreslere veya sunucularına herhangi bir adli makam veya merciden, bu mercilerce yapılabilecek her türlü soruşturma ve kovuşturma işlemlerine ilişkin olarak, her türlü bilgi veya belge temin edilmesinin istenmesi durumları gibi yasal zorunluluk hallerinde itibarim.com kendisinden talep edilen kişisel bilgileri muhtaplarına iletebilir.

itibarim.com internet sitesi, kendisine ait sunucuları ve internet sitesi üzerinde diğer internet siteleri ve sunucularına bağlantılar içerebilir. itibarim.com internet sitesi kullanıcılarına ait kişisel bilgilerin kullanımı yalnızca itibarim.com internet sitesi Gizlilik Politikası ile sınırlı olup, itibarim.com, kendi internet sitesi üzerinden bağlantı yapılan internet sitelerinin gizlilik uygulamalarından sorumlu değildir.

itibarim.com internet sitesine Facebook ya da diğer sosyal medya hesapları üzerinden üye olmanız halinde, itibarim.com internet sitesi üzerinde bir hesap oluşturmak isterseniz, Facebook, ve diğer sosyal medya siteleri bizim bunu yapabilmemiz ve internet sitemizi sosyal medya hesabınz üzerinden kullanabilmeniz amacıyla sınırlı bazı bilgilerinizi (ad soyad, e-posta adresi gibi) bize iletebilmektedir. Bu bilgiler de yine yukarıda belirtilen şartlarda kullanılmakta ve normal üyelik prosedüründe olduğu gibi internet sitemiz sunucularında güvenle saklanmaktadır.

itibarim.com,  kullanıcılarına ait kişisel bilgilerin illegal olarak aktarımını ve kötüye kullanılmasını önleyen en son teknoloji ürünü güvenlik yazılımları ile korunmaktadır. (SSL) güvenlik sistemi dünya standartlarında olup internet üzerinden yapılacak güvenli ticari işlemler için günümüzde mevcut olan en iyi yazılımlar arasında yer almaktadır. Bu yazılım itibarim.com  üzerinden yapacağınız alışverişlerde kişisel bilgilerinizi şifrelemekte ve bu bilgilerin bankaya iletilmesi aşamasında üçüncü kişiler tarafından okunmasını engellemektedir.

itibarim.com internet sitesi siz kullanıcılarımıza bu hizmeti verirken Dünya standartlarında en yüksek güvenlik prosedürlerini uygulamakta ve tarafımıza sunulan kişisel bilgilerin sağlıklı korunması için azami güvenlik önlemlerini almaktadır. Bununla birlikte siz sayın kullanıcılarımızdan dileğimiz kişisel bilgilerinizi korumak için size düşen asgari güvenlik önlemlerini almanız ve her türlü önleme rağmen mutlak güvenliğin garanti edilemez olduğunu unutmamanızdır.

İşbu Gizlilik Politikasının kısmen veya tamamen internet sitemizin kullanımıyla ilgili sorunlar içerdiği düşüncesindeyseniz, internet sitemizde yer alan iletişim bölümümüzden konuyla ilgili dilek ve şikayetlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İşbu Gizlilik Politikası itibarim.com yetkilileri tarafından zaman zaman revize edilebilmektedir. Kişisel bilgilerinizin kullanımı ve güvenliği açısından işbu Gizlilik Politikasının en son revize tarihi itibariyle internet sitemiz üzerinden yayınlandığı tarih esas alınmaktadır. Gizlilik Politikasının kısmi veya bütününde değişikliğe uğraması durumlarında konuyla ilgili uyarı, internet sitesi kullanıcılarının kayıtlı elektronik posta adreslerine yapılacaktır. Üye kullanıcılar, anılan değişikliklerin yapılmasını ve uyarı postalarının kullanıcılara ulaştırılmasını takiben itibarim.com internet sitesine erişerek veya kullanıma devam ederek revize edilen Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılmaktadırlar.

Saygılarımızla,

www.itibarim.com