Googledan sil Googledan Kaldır Googledan içerik kaldır

Googledan sil Googledan Kaldır Googledan içerik kaldır
08 September 2015 12:30
  • Genel

Uygunsuz içerikleri googledan sil veya googledan kaldır

Dünya çapında yapılan araştırmalar gösteriyor ki, işverenlerin yüzde 92'si, potansiyel iş adaylarını araştırırken internet kullanıyor. Bu nedenle googledan sil ve googledan kaldır kelimeleri en çok aratılan kelimeler arasında.

İş başvurularında kullanılan ve kimi zaman kağıt üzerinde teslim edilen kimi zamansa elektronik posta vasıtası ile işverene gönderilen özgeçmişlere günümüzde Google üzerinde yapılan kısa bir araştırma da hemen ekleniveriyor. İşverenler bu bilgilere zaman zaman sosyal medyadan zaman zamansa bloglar ya da forum sitelerinden kolayca ulaşabiliyor.

İş geçmişinizin ve referanslarınızın Linkedin’de, ilgi duyduğunuz alanların ve hobilerinizin Facebook ve Twitter’da olması, kimi zaman sevdiğiniz filmlere kadar bu bilgilere rahatça ulaşılabilmesi işverenlerde de önemli bir rahatlığa sebep oluyor. Çoğu zaman özgeçmişinizden memnun kalan ve bunun üzerine internette hakkınızda olumsuz bir yoruma ya da habere rast gelmeyen işverenler derin bir nefes almakta. googledan sil

İşverenler google kullanıyor

İşverenler için güçlü bir referans yöntemi olmaya başlayan internet artık her zamankinden daha fazla kullanılmakta. Yüzde doksan iki gibi büyük bir oranla çalışanlarını işe almadan önce internet üzerinde de aramak isteyen işverenlerin bu oranı hızlı bir şekilde artış göstermekte. Özellikle Linkedin ve benzeri platformlarda bu topluluğa daha fazla rastlanmakta.

Nitekim bir kariyer sitesindeki profiliniz böyle bir araştırma yapmak için pek tabii sosyal medya hesabınızdan önce inceleniyor. Bununla birlikte kariyer siteleri üzerinde yapılan incelemden sonra sıra elbette sosyal medya hesaplarınıza geliyor.

Burada da küçük çaplı bir araştırma yapan işverenler internette ne denli uzun zaman geçirdiğinize kadar işlerine yarayabilecek en önemli bilgileri bu sayede kolayca elde edebiliyor.

Bunun dışında internet üzerinde hakkınızda daha önce yer almış olumsuz bir habere de rastlanabilir ve bu yapmakta olduğunuz yeni kariyer planı için iyi bir başlangıç olmayabilir. Bu nedenle sizi hedefinizden alıkoyan bir fotoğraf, eski eşinizle yaşamış olduğunuz problemler ya da profilinizin suçlu olarak algılanmasını sağlayacak herhangi bir verinin internet üzerinde serbestçe dolaşması kabul edilemez.

İtibarım, internet üzerinde istenmeyen ve herhangi bir şekilde maddi veya manevi zararınızla sonuçlanabilecek her türlü veriyi bu konuda uzman personeli ve çözüm odaklı yaklaşımıyla mümkün olan en çabuk şekilde ortadan kaldırır, yeniden ortaya çıkmasını sürekli izleyerek engeller. googledan sil

Herkes, yeni işe alacağı personelin internet üzerinde dahi olsa olumsuz bir manevi varlığından rahatsız olur. Bu nedenle internet üzerindeki geçmişinizin gelecek kariyeriniz üzerindeki etkileri her zaman pozitif yönde olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için güncellik, aktiflik ve sosyallik çok önemlidir. Güncel olmakla internet üzerindeki profiliniz hakkında sürekli bilgi sahibi olur, orada eskiye dair istenmeyen herhangi verinin kalmadığından kesinlikle haberdar olursunuz.

Böylelikle işverenler nezdinde de istenmeyen her türlü kişisel veriye ulaşılmasını engelleyerek bunun kariyerinize olası olumsuz etkilerini önleyebilirsiniz. Aktif olmak ise size sürekli hazır olmanızı, karşınıza çıkabilecek iş imkanlarını anında değerlendirmenizi ve istediğiniz pozisyon dolmadan doğru hamleleri yapma şansını tanıyacaktır.

Böylelikle benzer bir çok başvuru arasında ön sırada yer alma şansınız olacaktır. Sosyallik ise sağlamış olduğunuz değişik bağlantılar sayesinde hiç ummadığınız bağlantılara kavuşmanızı sağlayabilir. Bu nedenle sosyal ağınızın varlığınıza değer kazandıracak profillerle bağlantılı olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca bunu sağladıktan sonra sosyal ağınızın kalitesini sürekli olarak en üst seviyede tutmalısınız. Bu, kariyerinize yapmış olduğunuz yatırımların olası bir çöküşünde yeniden ayağa kalkmanız ve çabuk toparlanmanız için önemli bir silahı elinizde tutmanızı sağlayacaktır. googledan sil

Ayrıntılı bilgi, kendiniz ve şirketiniz için gizlilik ilkesinin en üst seviyede kabul gördüğü danışmanlık hizmeti, internet üzerindeki profillerinizin ve sosyal medya hesaplarınızın oluşturulması, internet üzerinde sağlıklı bir kariyer planlaması, internet üzerinde temiz bir sayfa açmak ve varolan pozitif itibarınızı korumak adına ihtiyaçlarınıza cevap verebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.itibarim.com 0850 420 2288